Ο Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί την

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 9:00΄ π.μ.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν μετά τη λήξη του Αγιασμού.

Την Τρίτη θα πραγματοποιηθούν  τα μαθήματα του  βασικού πρωινού προγράμματος. Η άφιξη των μαθητών θα γίνει. από τις 8:00΄ - 8:15΄. Οι μαθητές πρέπει να φέρουν μαζί τους τις τσάντες τους, γιατί θα γίνει η διανομή των βιβλίων. Θα ενημερωθείτε για το πρόγραμμα της εβδομάδας από τους Εκπαιδευτικούς του Σχολείου.

Χαιρετισμός Διευθύντριας

Αγαπητοί γονείς και αγαπητά παιδιά,

με αφορμή την ανάληψη των καθηκόντων μου ως νέας Διευθύντριας της Σχολικής Μονάδας στην οποία ανήκετε, σας εύχομαι ολόψυχα καλή και δημιουργική σχολική  χρονιά.

Ένα νέο ταξίδι ξεκινά, το ταξίδι της Γνώσης και της Μάθησης που δε σταματά ποτέ, αλλά κάθε φορά μας οδηγεί σε νέες περιπέτειες, προσφέροντας εμπειρίες και αξίες σημαντικές για την εξέλιξή μας. Σε αυτό τα ταξίδι είμαστε συνοδοιπόροι και οι στόχοι μας είναι κοινοί.  Αυτό που προέχει είναι η εξασφάλιση ενός υγιούς και ασφαλούς περιβάλλοντος, όπου κάθε παιδί θα μπορέσει να αναπτύξει τις δικές του ικανότητες και δεξιότητες χωρίς δυσκολίες.  Όλοι μαζί, εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές πρέπει να συμμετέχουμε στην προσπάθεια βελτίωσης της απο­τελεσματικότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης, προσφέροντας ολική ποιότητα η οποία θα συμβάλλει στη διαμόρφωση ενός Νέου -  Ανοιχτού Σχολείου,  που θα προσφέρει ίσες ευκαιρίες  για όλα τα παιδιά, παρά την κρίσιμη κατάσταση και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε καθημερινά.

Καλωσορίζω ιδιαίτερα τα πρωτάκια και τους νέους μαθητές του Σχολείου και εύχομαι σύντομα να προσαρμοστούν  στο νέο περιβάλλον και να ξεπεράσουν κάθε δυσκολία.

Οι συνάδελφοί μου και εγώ είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε αυτό το ταξίδι και ελπίζουμε σε μια αποτελεσματική συνεργασία.

Θα είμαι στη διάθεσή σας να λύσω κάθε απορία σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Σύντομα θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων για τις ώρες συνεργασίας.

Καλή δύναμη !!!

Ελένη Σαββάκη